Kuchyne Lidlu
podívejte se na video

Levandule se většinou používá v kosmetice, provoní celý byt a dokáže třeba zapudit i moly. Věděli jste však, že levanduli můžete využít i v kuchyni? Má totiž nezaměnitelné aroma a chuť. V následujícím videu se dozvíte, jak připravit ten nejlepší sirup z levandule a jak ho uchovávat. Poradí vám náš šéfkuchař Roman Paulus. Ze sirupu můžete připravit nejen osvěžující limonádu, můžete ho použít i při přípravě různých dezertů nebo jím ochutit čaj.

Recept na levandulový sirup

Suroviny

 • 200 g levandulových květů
 • 2 citrony
 • 50 g kyselina citronová
 • 2 l převařené vody
 • 2 kg cukru

Postup

Květy levandule vložíme do většího hrnce, přidáme na plátky nakrájené citrony, kyselinu citronovou, zalijeme převařenou, ale studenou vodou a necháme alespoň 24 hodin vyluhovat (klidně i déle).

Po vyluhování sirup přecedíme přes plátýnko a dobře vyždímáme. Sirup zahříváme a přidáme cukr. Mícháme, až se rozpustí, ale nevaříme. Sirup plníme do sklenic nebo lahví, uzavřeme a uchováváme v lednici.

Komentáře (2)

 • Host

  Host
  přidáno před 164 dny
  V receptu je asi špatný údaj v gramáži kyseliny citronové… Sirup je příliš kyselý a chuť a vůně levandule je rázem pryč.

  odpověď

 • KuchniaLidla

  KuchniaLidla
  přidáno před 161 dny
  Dobrý den, je pravda že v receptu je poměrně hodně kyseliny citronové. Nejedná se však o chybu, sirup má být lehce nakyslý, což se s levandulí dobře doplňuje. Zároveň tím pomůžeme i trvanlivosti, aby vydržel. Pokud dáte kyseliny méně, sirup rychle spotřebujte, aby se nezkazil ;-) Přejeme hodně zdaru při vaření.

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.